چهارشنبه, ۱۳ مهر , ۱۴۰۱ ساعت تعداد کل نوشته ها : 126 تعداد نوشته های امروز : 0×
واکنش منفی نماینده خرم آباد به مطالبه گران فضای مجازی
۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۰
شناسه : 565
بازدید 486
3
بدنبال اظهارات مهرداد ویسکرمی در خصوص سد بختیاری

یکشنبه هفته گذشته مورخ ۲۸ شهریورماه و در محل سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان نشست دیگری از نماینده خرم آباد با اصحاب رسانه و خبرنگاران برگزار شد. در این نشست مهرداد ویسکرمی یکی از دو نماینده حوزه انتخابیه خرم آباد و چگنی به بیان دستاوردهای حضور خود در مجلس و پیگیری مطالبات عمومی […]

ارسال توسط : نویسنده : سهراب فرشاد منبع : پایگاه تحلیلی خبری ویردار
پ
پ

یکشنبه هفته گذشته مورخ ۲۸ شهریورماه و در محل سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان نشست دیگری از نماینده خرم آباد با اصحاب رسانه و خبرنگاران برگزار شد.

در این نشست مهرداد ویسکرمی یکی از دو نماینده حوزه انتخابیه خرم آباد و چگنی به بیان دستاوردهای حضور خود در مجلس و پیگیری مطالبات عمومی موکلینش پرداخت.

جلسه پرسش و پاسخی که در نهایت حدود چهار ساعت بطول انجامید و به دور از حاشیه نبود. در کنار خبرنگاران افرادی در نشست، تحت عنوان مطالبه گر و یا نماینده بعضی تشکلات دانشگاهی و تعدادی از پرسنل شرکت پیمانکاری حفظ بام شهر خرم آباد حاضر بودند و بخشی از زمان جلسه به بیان دغدغه این افراد اختصاص یافت.

ویسکرمی که نشان داده برخلاف نماینده دیگر این حوزه با تدارک چنین جلساتی رابطه بهتری با اصحاب رسانه برقرار نموده، بخشی از سخنان خود را به شرح اقدامات مربوط به وظایف تقنینی نمایندگی اش اختصاص داد و بخش دیگر را به مطالبات عمومی شهروندان و چگونگی پیگیری آنها پرداخت.

ویسکرمی نظر خود را بطور شفاف در مورد تصویب کلیات طرح تسهیل اعطاء مجوز کسب و کار بیان کرد و بنوعی اظهار داشت در تصویب جزییات باید ملاحظاتی را در نظر داشت تا مشکلات و ایرادات وارده به طرح برطرف گردد. همچنین به جریان بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی دولت جدید اشاره نمود و دلیل اعلام مخالفت با چندتن از آنها و  رای مثبت به اغلب همان افراد توضیحاتی ارائه کرد.

نماینده خرم آباد در مجلس یازدهم به طرح ارجاعی به کمیسیون فرهنگی در موضوع ساماندهی شبکه های اجتماعی و اینترنت ملی گریزی زد و ضمن اعلام صیانت از آزادیهای فردی، مدیریت فضای مجازی و ضرورتهای استفاده از اینترنت ملی را در کنار امکان بهره برداری از اینترنت ملی برشمرد و البته در اظهارات خود بیان نمود باید طرح های مورد رسیدگی امکان اجرا را به لحاظ فنی داشته باشند.

دکتر ویسکرمی در خصوص فعال سازی و اجرای پروژه هایی همچون منطقه اقتصادی پیش بینی شده در شرکت پارسیلون، سد گاوشمار، حق آبه لرستان، طرح رتبه بندی معلمان، آزاد راه خرم آباد_ اراک و قطعات بهره برداری شده، بودجه قطره چکانی راه آهن، لزوم شناسایی سرمایه گذار برای اداره و توسعه بام شهر، حمایت از کشاورزان با استفاده از  اراضی قابل کشت، همسان سازی حقوق بازنشستگان، افزایش تعداد نمایندگان، پروژه رها شده بیمارستان مهرگان به سوالات طرح شده پاسخ داد.

اما جنجالی ترین بخش سخنان ویسکرمی مربوط به پاسخ به سوالی در خصوص تکمیل سد بختیاری بود. در این بخش پس از طرح سوالی از جانب یکی از مطالبه گران و پیگیری مجدد توسط یکی از خبرنگاران لحظاتی توضیحاتی از دو طرف طرح شد که خروجی آن از روز پس از نشست در شبکه های اجتماعی این بود که نماینده خرم آباد به اهمیت وجودی این سد پی نبرده و آن را کم اهمیت جلوه داده است. برخی تحصیلکردگان مرتبط با حوزه آب نیز در شبکه های اجتماعی فضای مجازی در نقد سخنان نماینده خرم آباد نکاتی را منتشر نمودند که مورد استفاده نعدادی از افراد تحت عنوان مطالبه گران شبکه های اجتماعی قرار گرفت و در طول هفته مباحث مختلف میان مخالفان و موافقان پیش آمد و موافقان بر اهمیت تسریع در احداث با توجه به ظرفیت آبگیری سد و امکان تولید انرژی برق آبی پافشاری نمودند. از طرفی نیز برخی دیگر معتقد بودند سد بختیاری با توجه به توپوگرافی محلی که در آن قرار گرفته و اهدافی که برای احداث و اجرای آن منظور شده در استان لرستان کمتر در جهت تامین آب قابلیت استفاده دارد.

در ادامه با گسترش اعتراضات در فضای مجازی به انتشار بخشی از سخنان نماینده خرم آباد، ویسکرمی در صفحه اینستاگرامی منتسب به خود توضیحاتی ارائه داد که بدلیل نیش کلام نه تنها فضای رسانه های مجازی را آرام نکرد بلکه استفاده از برخی اصطلاحات باعث تندتر شدن لحن منتقدین و بعضاً ارائه پاسخ های مشابه شد.

کنش و واکنش هایی که تا همین امروز ادامه یافته است. بنظر با توجه به اهمیت و تاثیرگذاری رسانه های مجازی بویزه در شبکه های اجتماعی ضروری است نشستی بین نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و نمایندگان منتخبی از منتقدین و کارشناسان حوزه آب برگزار شود و به جای اتلاف انرژی در تبادل تند نظرات و انتصاب نسبت های ناروا به یکدیگر با همدلی و بهره گیری از نظرات مشورتی سازنده بهترین تصمیم را در پیگیری مطالبات عمومی اتخاذ نمود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.