شنبه, ۱۱ تیر , ۱۴۰۱ ساعت تعداد کل نوشته ها : 105 تعداد نوشته های امروز : 0×
ضرورت ایجاد محدودیت در  پیمانکاری و برون‌سپاری در پروژه های شهرداری
۲۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۳
شناسه : 730
بازدید 104
0
عضو شورای شهر خرم آباد مطرح نمود رئیس کمیسیون حقوقی، املاک و قراردادهای شورای شهر مرکز استان لرستان در خلال برگزاری چهل و ششمین جلسه رسمی این نهاد ضمن انتقاد از عدم اجرای کامل وظایف نظارتی شورای شهر و عدم کارآمدی کافی برخی سازمانهای تابعه شهرداری خواستار کنترل و محدودیت برونسپاری و واگذاری پروژه های عمرانی شهرداری خرم آباد به پیمانکاران خارج از مجموع شد.
ارسال توسط : نویسنده : سهراب فرشاد منبع : پایگاه تحلیلی خبری ویردار به نقل از روابط عمومی شورای شهر خرم آباد
پ
پ

چهل و ششمین جلسه رسمی شورای شهر خرم آباد با دستور کار بررسي نامه‌ های وارده، ارائه گزارش شهردار خرم‌آباد در خصوص عملکرد شهرداری در ایام نوروز و ارائه گزارش معاونت محترم توسعه و منابع انسانی شهرداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر خرم آباد، یونس امرایی با اشاره به خدمات نوروزی شهرداری در نوروز ۱۴۰۱ گفت: شهرخرم‌آباد ظرفیت بزرگی برای توریسم و گردشگری است.
در ایام نوروز امسال به خصوص در بحث اسکان و ایجاد شور و نشاط گردشگران کارهای خوبی توسط شهرداری خرم‌آباد صورت گرفت که جای تقدیر دارد.
رئیس کمیسیون حقوقی و املاک شورا گفت:معاونت توسعه و منابع انسانی شهرداری خرم‌آباد هم در بحث مالی و تجمیع منابع مالی، تحول بزرگی انجام داده، اما با اینکه در چارت تشکیلاتی بعنوان معاونت توسعه و منابع انسانی فعالیت دارد، اما غرق در مسائل مالی شده و فقط مسائل مالی با این معاونت در میان گذاشته و پیگیری می شود. در حاليكه منابع انسانی اصل و اساس کار است و باید تقویت شود چرا که توجه به منابع انسانی و تقویت آن، منابع مالی و توسعه پایدار را هم به دنبال خواهد داشت. و ضرورت دارد در بحث منابع انسانی بازنگری و چابک سازی صورت بگیرد. چراكه بسیاری از نیروهای شاغل در شهرداری در پست های استخدامی استقرار ندارند و این موضوع عملا منجر به ناکارآمدی قسمت بزرگی از امورات شهرداری شده است.


امرایی افزود: باید تلاش کنیم منابع درآمدی شهرداری را افزایش دهیم و به عنوان مرجع نظارتی ازقراردادهای بین شهرداری و پیمانکاران مطلع و به دنبال شفاف‌سازی باشیم. چراكه عدم نظارت باعث می‌شود پیمانکاران مطابق قرارداد عمل نکنند.
یونس امرایی با اشاره به ضعف نظارت در شورا افزود:بارها اعلام کردیم که وظیفه نظارتی در شورای شهر نه تنها بسیار ضعیف است، بلکه هیچ سازوکاری برای نظارت بر عملکرد مدیریت شهری در شورای شهر وجود ندارد، این یک نقیصه جدیست که متاسفانه مغفول مانده و باید به جد تقویت شود.
امرایی گفت: برون‌سپاری موضوع دیگریست که در شهرداری باید کمرنگ شود، واقعیت اینست که شهرداری با کمک سازمان های تابعه در جایگاه یک سرمایه‌گذار، پیمانکار یا هر طرف قرارداد دیگری می توانند کارها را بخوبی پیش برده و انجام دهد.
شهرداری خرم‌آباد ۹ سازمان تابعه در تخصص ها و امورات مختلف دارد که باید یار و همراه شهرداری باشند، اما عملاً این سازمان‌ها در کمک به شهرداری بسیار ضعیف عمل می‌کنند. بسیاری از سازمان های شهرداری هم عملا کار خاصی انجام نمی‌دهند. شهرداری باید از این ظرفیت خیلی مهم و بزرگ استفاده کند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.