چهارشنبه, ۱۳ مهر , ۱۴۰۱ ساعت تعداد کل نوشته ها : 126 تعداد نوشته های امروز : 0×
اورژانس اجتماعی بهزیستی پیشتاز در خدمت رسانی
۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۹
شناسه : 501
بازدید 666
0
طی برگزاری نشست مجازی مدیرکل بهزیستی استان لرستان با اصحاب رسانه مطرح گردید؛

 مدیرمسئول هفته نامه تبلور امید و پایگاه تحلیلی خبری ویردار در نشست مطبوعاتی دکتر کرم یاری  مدیرکل بهزیستی استان لرستان، از وی در خصوص وضعیت فعالیت اورژانس اجتماعی سؤالاتی به شرح ذیل مطرح نمود: با توجه به سابقه چندین ساله تشکیل اورژانس اجتماعی در آن سازمان،چه تعداد پایگاه خدمات اجتماعی در مرکز استان ایجاد شده […]

ارسال توسط :
پ
پ

 مدیرمسئول هفته نامه تبلور امید و پایگاه تحلیلی خبری ویردار در نشست مطبوعاتی دکتر کرم یاری  مدیرکل بهزیستی استان لرستان، از وی در خصوص وضعیت فعالیت اورژانس اجتماعی سؤالاتی به شرح ذیل مطرح نمود:

با توجه به سابقه چندین ساله تشکیل اورژانس اجتماعی در آن سازمان،چه تعداد پایگاه خدمات اجتماعی در مرکز استان ایجاد شده است؟ به عبارتی میزان اقدامات انجام شده در جهت تقویت تشکیلات اورژانس اجتماعی و ساختار زیر مجموعه آن همچون مرکز پاسخگویی تلفنی ۲۴ ساعته،مراکز مشاوره ثابت وسیار چه بوده ودر ارائه خدمات تعریف شده در این بخش چه توفیقاتی حاصل شده است؟

دکتر یاری درپاسخ به سوالات طرح شده اظهار نمود: اورژانس اجتماعی شامل ۴ بخش می باشد ازجمله خط تلفن ۱۲۳، گشت های سیار، بخش مداخله در بحران و پایگاه های خدمات اجتماعی هستند. براساس سطح بندی های تعریف شده در سظح استان ۱۰ مرکزسطح ۳ فعال داریم که بصورت تک شیفته در ساعات اداری در ۱۰ شهرستان فعالیت دارند و در خرم آباد مرکز تلفنی سطح یک به صورت سه شیفته و ۲۴ ساعته آماده خدمت رسانی است.

درخصوص گشت های سیار نیز در موارد اعلام نیاز اعزام به نیرو  از طرف مرکز تلفن ۱۲۳ تیم مددکاری در محل حاضر شده و اقدامات مورد نیاز را انجام می دهند.

در مورد مراکز مداخله در بحران افرادی بویژه بانوان دارای برخی مشکلات شناسایی شده و با اخذ دستور از مقام قضایی تحویل گرفته می شوند درصورت ضرورت و تشخیص به دامن خانواده هایشان برگردانده می شوند ودر غیر این موارد در این مراکز اسکان داده شده و با تفکیک میان دختران و زنان آسیب دیده اجتماعی  مورد پذیرایی و حمایت قرار می گیرند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.